Jak dbać o peruke naturalną?

Kiedy już dokonałaś wyboru i zakupiłaś wymarzoną perukę naturalną ważne jest, aby umieć o nią zadbać. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli na długie cieszenie się jej pięknym wyglądem oraz zapewni jej trwałość.

Peruki naturalne potrzebują uwagi i nieco zaangażowania. Należy pamiętać, że wydzielany przez skórę pot oraz tarcie mogą być przyczyną wypadania włosów z peruki. Dlatego warto zdecydować się na zakup akcesoriów i kosmetyków dedykowanych do ich pielęgnacji.

Akcesoria do twojej peruki naturalnej

Każda peruka z włosów naturalnych będzie pięknie wyglądać, jeśli będziesz ją przechowywać i pielęgnować na profesjonalnym stojaku. Kolejnymi akcesoriami niezbędnymi do dbania o peruki są szczotki i grzebienie, a także czepki pod peruki.

Czesanie i układanie peruki

Peruki z włosów naturalnych wymagają codziennej pielęgnacji w postaci czesania a także układania fryzury. Ważne jest, abyś zadbała nie tylko o odpowiednie akcesoria, czyli szczotki i grzebienie oraz wspomniane wcześniej stojaki, ale również kosmetyki. Zadbaj, aby włosy naturalne, z których została wykonana Twoja peruka nie elektryzowały się i nie mechaciły. Efekt gładkości na pewno pomoże uzyskać balsam lub płyn antystatyczny. Osiągnięcie wymarzonej stylizacji będzie łatwiejsze, jeśli zastosujesz żel modelujący, a mgiełka zapobiegnie przesuszeniu oraz ułatwi rozczesywanie. Pianka doda im objętości i podkreśli skręt loków. Niezależnie od tego na jaki kosmetyk do codziennej stylizacji się zdecydujesz, na pewno zapewni on lepszy wygląd Twojej peruki.

Pamiętaj, że czesanie powinno odbywać się na stojaku i procesowi należy poddawać suche lub lekko wilgotne włosy. Istotną kwestią jest także sposób czesania. Peruki naturalne z długimi, prostymi włosami powinnaś zacząć czesać od dołu i stopniowo przesuwać się ku górze. Uważaj, aby nie czesać zbyt długo w jednym miejscu, ponieważ to może osłabić mocowanie włosów.

Pranie peruki

Przed praniem perukę powinnaś umieścić na stojaku, aby nie mogła przesuwać się podczas zabiegu. Perukę zmocz od góry do dołu delikatnym strumieniem letniej wody. Następnie nałóż, również od góry do dołu, szampon przeznaczony do prania peruk naturalnych. Doskonale oczyści włosy, usunie osady powstałe z sebum, kurzu i potu. Kosmetyk możesz rozprowadzić palcami lub przy pomocy grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Następnie wywiń perukę "na lewą" stronę i nałóż szampon od strony skóry głowy.

Odczekaj chwilę i spłucz szampon. Należy to zrobić dokładnie, ale jednocześnie delikatnie. Ponownie użyj lekkiego strumienia letniej wody i zacznij od góry. Proces ten kontynuuj aż do momentu, kiedy uzyskasz pewność, że na włosach nie pozostały resztki szamponu.

Nakładanie maski

Maski stosowane po każdym praniu peruki naturalnej odżywiają i nabłyszczają włosy oraz działają antystatycznie. Zwróć uwagę, aby maska była kosmetykiem z tej samej serii lub firmy co szampon, ponieważ wtedy uzupełni jego działanie.

Najlepiej będzie, jeśli rozprowadzisz odpowiednią dozę maski w dłoniach a następnie nałożysz ją na włosy zaczynając od góry do dołu. Zwróć uwagę, aby kosmetyk nie został zaaplikowany zbyt blisko węzełków, ponieważ może prowadzić to do ich rozwiązywania i w rezultacie do zniszczenia peruki. Podczas tego zabiegu pielęgnacyjnego postępuj zgodnie ze sposobem użycia dostępnym na opakowaniu.

Suszenie peruki

Upraną i wypłukaną perukę osusz miękkim ręcznikiem i pozostaw na stojaku do wyschnięcia. Suche lub jeszcze lekko wilgotne włosy możesz czesać. Staraj się nie używać suszarek i lokówek, ponieważ wysoka temperatura może zmniejszyć żywotność Twojej peruki naturalnej.

Praktyczne rady - podsumowanie

Jeśli posiadasz perukę z kręconymi włosami, pamiętaj, żeby jej nie czesać szczotką ani grzebieniem, a jedynie ukształtować loki palcami wspomagając się odpowiednio dobranym kosmetykiem.

Pamiętaj, że wszystkie zabiegi wykonujemy od góry do dołu, ponieważ inaczej splączemy włosy, co z biegiem czasu może osłabić perukę.

Wybierz szampon i maskę tej samej serii lub firmy, ponieważ wzajemnie uzupełniają swoje działanie. Przed zastosowaniem któregokolwiek z kosmetyków zapoznaj się ze sposobem użycia. Ważne jest, aby przede wszystkim zaaplikować odpowiednią ilości kosmetyku.

Peruki naturalne przechowuj w suchym miejscu. Najlepiej zastosuj do tego specjalny stojak.

Kontakt

Skontaktuj się z nami!W naszych sklepach można zrealizować wniosek NFZ na peruki i protezy piersi, a także skorzystać z systemu MediRaty